Manewry cumowania statku w porcie

Kup Kurs
Zakupiło: 42 marynarzy
Czas trwania: 5 godzin
Rozdziałów: 33
Film: 2 godziny
Poziom: Początkujący

Informacje podstawowe

Wypadki najczęściej zdarzają się podczas cumowania. Wypadki te najczęściej kończą się poważnymi obrażeniami lub śmiercią. W przypadku niektórych typów statków jedną z najczęściej wykonywanych czynności na pokładzie jest cumowanie. Jednak w przypadku innych typów statków takich jak tankowce czy masowce operację cumowania dwa, trzy razy podczas kilkumiesięcznych podróży. Tak rzadkie wykonywanie operacji cumowania powoduje zapomnienie i brak doświadczenia w wykonywaniu tego niezwykle ważnego zadania o wysokim ryzyku. Biorąc pod uwagę zróżnicowanie statków, portów oraz nabrzeży, nie istnieje idealny wzór cumowania. Jednak dokładne zrozumienie podstawowych zasada cumowania statku w porcie, solidne wyszkolenie i znajomość procedur pozwoli ,przeprowadzać każdą operację cumowania w sposób bezpieczny i skuteczny cumuje operację można przeprowadzić bezpiecznie i skutecznie. Ten kurs ma na celu zaznajomienie Cię z kluczowymi czynnikami i zagrożeniami związanymi z operacją cumowania statku w porcie.

Ten kurs zawiera ogólne wskazówki dla marynarzy, jak zachować bezpieczeństwo podczas operacji cumowania statku. Jest napisany w łatwym do zrozumienia stylu dla marynarzy.
Chociaż niniejszy kurs został przygotowany na podstawie wymogów dla statków zbiornikowych, wiele informacji dotyczy również innych typów statków, w tym małych statków i barek.

Ten kurs nie jest wyrocznią czy księgą zasad. Zawiera zalecenia dotyczące bezpieczeństwa i dobrych praktyk morskich.

Manewry - co może pójść nie tak?

Dlaczego warto zapoznać się z tym kursem?

  • Kurs przygotowany według rygorystycznych przepisów OCIMF
  • Zawiera najnowsze informacje dotyczące bezpiecznego cumowania
  • Będziesz mógł sprawdzić swoją wiedzę na koniec tego kursu i otrzymasz stosowny certyfikat.
  • Kurs będzie aktualizowany jeśli zmieni się technologia lub przepisy
  • Kurs ten otrzymasz na zawsze!
  • Jedyny taki kurs w Polsce!
  • Przy zakupie otrzymasz dostęp do odpowiedzi Seagull CBT i CES na 7 dni.
Dzięki zebraniu wymogów i rekomendacji najważniejszych instytucji inspekcyjnych, otrzymujesz znaczącą dawkę materiału, która przygotuje Cię w 100% do inspekcji, jak również do egzaminów.

Cumowanie to jedna z ważniejszych operacji na statku. Jest to również jedna z najbardziej złożonych i niebezpiecznych prac na pokładzie, a jej zaniedbanie może mieć poważne konsekwencje. Cumowanie, holowanie i kotwiczenie powodują duże obciążenie lin i wyposażenia  statku z uwagi na ogromne siły działające z zewnątrz. Na statku napotkasz różne wyzwania towarzyszące operacjom cumowania.  Korzystanie ze wskazówek zawartych w tym kursie może poprawić bezpieczeństwo Twoje oraz wszystkich biorących udział w manewrach. Działając jako zespół, będąc dobrze przygotowanym, wiedząc  jak kontrolować ryzyko i uważając na siebie nawzajem, masz większe szanse na bezpieczne przeprowadzenie manewrów cumowania. Uważaj i próbuj przewidywać, zwłaszcza na statkach, których konstrukcja znacząco utrudniają widoczność. Pamiętaj, że w różnych portach sposób cumowania może znacząco się różnić. Te same zasady dotyczą operacji kotwiczenia jak i holowania statku.

Do kogo skierowany jest ten kurs?

  • Dla oficerów działu pokładowego, pragnącego podnieść swoje kwalifikacje i zaznajomić się z rygorystycznymi wymogami inspekcyjnymi.
  • Dla praktykantów działu pokładowego, pragnących poznać podstawy oraz zaawansowane informacje związane z cumowaniem statku w porcie. Wiedzy tej nie przekażą wam oficerowie na statkach.

Są to osoby które faktycznie wykonują operacje cumownicze – niedoświadczonych, próbujących poprawić swoje umiejętności i wiedzę, a także dla tych doświadczonych, którzy czasami mogą być trochę zbyt pewni siebie.

Jeżeli masz więcej pytań to zajrzyj do zakładki FAQ, gdzie padają najczęściej zadawane pytania. Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, wówczas napisz do mnie za pomocą zakładki “Kontakt“.

Jednym słowem: TAK. Chcę, aby wszystkie kursy i szkolenia, które dostarczam wam były jak najbardziej aktualne. Dlatego każdy kurs, który znajduje się na tej stronie posiada zakładkę aktualizacje, gdzie znajdziesz wszystkie informacje dotyczące ostatnich zmian w kursie.
Dostęp do kursu otrzymujesz dożywotnio, dopóki nie usuniesz konta z tego serwisu.
Tak. Przy zakupie kursu otrzymasz dostęp do wszystkich odpowiedzi Seagull CBT (na 7 dni).

Aktualizacje:

— Ostatnia aktualizacja: 5 Kwietnia 2021

  1. Uruchomienie kursu na platformie online:

Kurs został uruchomiony i jest gotowy do zakupu.


Be the first to add a review.

Zaloguj się aby zostawić ocenę.